Tarihçe

TARİHÇEMİZ

Ağaoğlu Tekstil Uşak'ta

3000 yıllık bir tekstil geçmişine sahip bereketli topraklarda, II. Dünya Savaşının olumsuz etkilerinin, genç Türkiye Cumhuriyeti’ni derinden sarstığı yıllarda, 1934 yılında, Uşakta hayata merhaba diyen, babamız merhum Sait Ağaoğlu’nun temellerini atıp büyüttüğü, uzun ince bir yolculuğunun hikayesidir Ağaoğlu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Bölgenin kültürel bir mirası olan dokumacılık, kurucumuz Sait Ağaoğlu’na ilham vermiş ve 1950 ‘li yılların başında bütün birikimi ve hayat tecrübesiyle Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun temellerini atmıştır.

Geleneksel el tezgahlarıyla başlayan yolculuk, bugün 50.000 M2 kapalı alanda, son sistem teknolojik makine parkuruyla Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesindeki yeni ve entegre tesislerinde sektörünün önemli bir temsilcisi olarak devam etmektedir.

3.000.000.- metre mamül ve, 150.000 adet takım set üretim kapasitesine sahip olan Ağaoğlu Tekstil San ve Tic. A.Ş. Rotasyan, Düz Boya ve Dijital Baskı sistemleriyle, TSE, CE,IMO, BSCI, Ökotex standartlarında ülkemizin en kaliteli Nevresim, Çarşaf ve Yastık Kılıfı üretimlerini gerçekleştirmektedir.

100 % Pamuklu, Saten, Poplin ve Flanel kaliteleriyle üretim yapan Ağaoğlu Tekstil, otel ve medikal tekstiline yönelik üretimleriyle de sektöründe bilinirliğe sahip olup ülkemizin aranan tedarikçileri arasındadır.

Başta Almanya ve diğer Batı ve Kuzey Avrupa ülkeleri olmak üzere, geniş bir coğrafyada tanınmış markalara üretim yapan firmamız Türk markları ve ihracatçı firmaları içinde aranan ve güvenilen bir üretim üssüdür. 2015 yılı itibarıyla kendi markası Home Hormony’yi gerek Türkiye de gerekse yurt dışında satış ve pazarlama organizasyonlarına başlayan firmamız yeni nesil dijital satış ve pazarlama kanallarını da kullanarak daha geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Her evde bir Ağaoğlu Tekstil ürünü olmalı hedefiyle, Ev tekstili sektöründe; insana ve hayata dair her konuda ürünlerimizle değer katma misyonu, Yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojilerle çevresel ve sosyal sorumluluklarını yerine getiren ev tekstili sektörünün güvenilir, lider firması olma vizyonumuzla, ilk günkü heyecanımızla yolumuza üç kuşaktır devam etmekteyiz.